BC20-K40SR-VN4X2-B1141
TURCK
SKU: RKD1194318
BC20-K40SR-VN4X2-B1141
CAPACITIVE SENSOR
SENSING RANGE: 20 MM
DIAMETER: 40 MM
10-65 VDC
100 MA
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
Choose Your Option & Location
New Parts
Most Popular
Get Quote
Ralakde 2 year warranty.
2 total in stock
Refurbished
Get Quote
Ralakde 2 year warranty
2 total in stock
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
Total Price (1 units) Get Quote
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
Call Now
100% Genuine