ECA1AHG682
MATSUSHITA ELECTRIC
SKU: RKD690901
ECA1AHG682
CAP
ALU ELEC
6800UF
10V
RADIAL
CAPACITANCE:6800µ
F
VOLTAGE(DC):10V
CAPACITANCE TOLERANCE:±
20%
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
LIFETIME @ TEMPERATURE:2000 HOURS @ 105°
C
POLARITY:POLAR
LEAD SPACING:7.5MM
PRODUCT LENGTH:- ROHS COMPLIANT: YES
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
New Parts
Ralakde 2 year warranty.
Refurbished
Ralakde 2 year warranty
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
• Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
100% Genuine