L78S12CV
ST MICRO
SKU: RKD2839313
L78S12CV
LINEAR VOLTAGE REGULATOR IC
78S12
TO-220-3
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:12V
INPUT VOLTAGE MIN: 19V
INPUT VOLTAGE MAX: 35V
PRODUCT RANGE:7812 VOLTAGE REGULATORS
OUTPUT CURRENT: 2 AMP
ROHS COMPLIANT: YES
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
Choose Your Option & Location
New Parts
Most Popular
Get Quote
Ralakde 2 year warranty.
2 total in stock
Refurbished
Get Quote
Ralakde 2 year warranty
2 total in stock
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
Total Price (1 units) Get Quote
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
Call Now
100% Genuine