PRD-11DJ0-24
TE CONNECTIVITY
SKU: RKD2608176
PRD-11DJ0-24
RELAY
DPDT
250VAC
125VDC
20A
CONTACT CONFIGURATION:DPDT
COIL VOLTAGE:24VDC
CONTACT CURRENT:20A
PRODUCT RANGE:PRD SERIES
RELAY MOUNTING:PANEL
COIL TYPE:-
CONTACT VOLTAGE VAC:250VAC
RELAY TERMINALS:SCREW
CARRY CURRENT:20A
ROHS COMPLIANT: YES
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
Choose Your Option & Location
New Parts
Most Popular
Get Quote
Ralakde 2 year warranty.
2 total in stock
Refurbished
Get Quote
Ralakde 2 year warranty
2 total in stock
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
Total Price (1 units) Get Quote
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
Call Now
100% Genuine