R10-T2P3-115V
TE CONNECTIVITY
SKU: RKD2608233
R10-T2P3-115V
RELAY
3PDT
120VAC
30VDC
3A
CONTACT CONFIGURATION:3PDT
COIL VOLTAGE:115VAC
CONTACT CURRENT:3A
PRODUCT RANGE:R10 SERIES
RELAY MOUNTING:SOCKET
COIL TYPE:-
CONTACT VOLTAGE VAC:120VAC
RELAY TERMINALS:QUICK CONNECT ROHS COMPLIANT: NO
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
Choose Your Option & Location
New Parts
Most Popular
Get Quote
Ralakde 2 year warranty.
2 total in stock
Refurbished
Get Quote
Ralakde 2 year warranty
2 total in stock
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
Total Price (1 units) Get Quote
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
Call Now
100% Genuine