T110B685K035AT
KEMET
SKU: RKD353495
T110B685K035AT
TANTALUM CAPACITOR
6.8 UF
35 V
2.5 OHM
0.1
AXIAL
PRODUCT RANGE:T110 SERIES
MIL-PRF-39003
TOLERANCE: 10 %
ESR:2.5 OHM
ROHS COMPLIANT: YES
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
Choose Your Option & Location
New Parts
Most Popular
Get Quote
Ralakde 2 year warranty.
2 total in stock
Refurbished
Get Quote
Ralakde 2 year warranty
2 total in stock
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
Total Price (1 units)
โข Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
100% Genuine