UPW1J6R8MDD1TD
NICHICON
SKU: RKD409529
UPW1J6R8MDD1TD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
6.8UF
63V
20%
RADIAL
CAPACITANCE:6.8ª
F
VOLTAGE RATING:63V
PRODUCT RANGE:PW SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE:ª
20%
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
DIAMETER:5MM
LEAD SPACING:2MM
HEIGHT:11MM ROHS COMPLIANT: YES
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
Choose Your Option & Location
New Parts
Most Popular
Get Quote
Ralakde 2 year warranty.
2 total in stock
Refurbished
Get Quote
Ralakde 2 year warranty
2 total in stock
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
Total Price (1 units) Get Quote
• Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
Call Now
100% Genuine